מילה עלי - רובין לובל

הינני עוסק בפיתוח ויעוץ עסקי כ15 שנה ובעברי שימשתי בין היתר כסמנכ"ל מטי רעננה (2012-2017). הינני בעל MBA עם התמחות במימון מאוניברסיטת בן גוריון ותואר ראשון בהצטיינות יתרה.

אני עוסק בתחום ההדרכה עוד מימי כמדריך בתנועת נוער בתיכון. בעשור האחרון אני מרצה, מנחה סדנאות ופעיל בפרוייקטים לנוער וצעירים. העברתי סדנאות לתיכונים שונים, לעתיד ורוד, מרכזי צעירים ופרוייקטים עירוניים. אני מעביר את התכנים בגובה העיניים תוך שימוש בדוגמאות מעולם התוכן של הקהל הצעיר. אני מאמין כי בעולם של היום, עולם בו מקצועות השכיר נעלמים, הכרות עם עולם היזמות והאפשרויות אינן בחירה אלא חובה, חלק מהארגז כלים שנדרש.

הדרך שלי לעצמאות

לימדו אותנו כי המסלול הינו תיכון-צבא-לימודים-לעבוד כשכירים עד הפנסיה אבל העולם השתנה!!! כיום מרבית המשרות החדשות הן משרות של פרילנסרים ועצמאיים לצד משרות שנעלמות תדיר. מטרתה העיקרית של ההרצאה הינה להציג את האלטרנטיבה, לחזק את תחושת המסוגלות והכרת האפשרויות לדרך עצמאית.

ההרצאה מבוססת על הרצאת "ממחשבות לעצמאות עסקית כלכלית" תוך התאמת התכנים לנוער וצעירים

Ideas

חשיבה יצירתית ככלי לחדשנות וקבלת החלטות

מה הקשר בין מסיר טפטים לבין מוצר ילדים מוביל ? איך קש פתר בעיה עסקית שמנהלים בכירים כשלו בה? למה פיצה לארוחת בוקר היא לא רעיון כזה רע? שימוש בחשיבה יצרתית הינה כלי ליצירת חדשנות, יזמות וקבלת החלטות בעולם העסקי, ארגוני ואף בחיים האישים. במהלך המפגש נבחן מיתוסים לגבי חשיבה יצרתית, נשחק משחקי ותרגילים ונלמד כלים מעשיים ליישום.

ההרצאה נבנתה להתאים לעולם התוכן של נוער, יזמים צעירים וצעירים (15-22)

 

becreatives

להקים עסק בעולם החדש - כלכלה שיתופית, מסחר מקוון ועוד

מה הקשר בין צב ללחשי קבלה? כמה אפשר להרוויח מפקקי בירה?  למה אירוח ביתי יקר מארוחה במסעדה ? להיות נווד דיגטלי?

אנו חיים בעולם משתנה, תחומי תעסוקה הולכים להאבד בקצב שלא היה מאז ראשית המהפיכה התעשייתית, אך בניגוד לאז המשרות החדשות שיוצרו בעקבות השינויים יהיו מינורית ביחס למשרות שיעלמו. בנוסף תהליכי הגלובליזיה שמונעים על ידי הטכנולוגיה הופכים שירותים מקומיים לתחרות גלובלית..

האפשרות הריאלית והנגישה למרביתנו היא להקים עסק של העולם החדש (ראשי/כהכנסה נוספת). בהרצאה נסקור את האפשרויות, נבחן אמיתות ונקבל כלים שישמשו לתחילת התהליך.

 

brushes-3129361_1280a

סדנא/הרצאה מתקדמת- ממחשבה לעסק משלי

איך הופכים מחשבה לעסק? איך יוצאים לדרך? מדוע אמפטיה היא מכשול ? מפחיד להיות עצמאי? מהו רגע הAHAA המפורסם? ורגע- רעיון טוב באמת שווה מיליונים?

במהלך המפגש נבחן את המושג עצמאות עסקית, נבין כיצד לבחון מחשבות ולהפוך אותם לקוסנפטים עסקיים, נלמד לזהות הזדמנויות עסקיות,  נחשף לחוקי רלוונטים ונבין איך לחבר בין החוזקות וחולשות שלנו לעסק שמתאים לנו .

 

 

שאלות נפוצות

רגע, למי זה מתאים?

הפעילות נעה מהרצאה קלילה ומעוררת מחשבה ועד סדנאות המערבות עבודה קבוצתית

ההרצאות מתאימות לתלמידים, יזמים צעירים, מסגרות נוער, פנימיות, חיילים משוחררים ואף צוותי הוראה בתחום היזמות

הסדנא מיועדת לתלמידי יזמות בחטיבה העליונה, צעירים לפני גיוס או אחרי שחרור.

ומה משך ההרצאה/סדנא?

כהרצאת מבוא: שעה וחצי - שעתיים

כהרצאה סדנאתית: שעתיים וחצי- שלוש

כסדנא: עד יום שלם

chair.png

ולכמה משתתפים/ות זה מתאים?

הרצאת השראה מתאימה ל 10 עד 150 משתתפים

הרצאה סדנאתית - לעד 40 משתתפים

סדנא - לעד 20 מדריכים

🙂 להזמנת הרצאה ולכל לשאלה - אני פה

כל הזכויות שמורות 2019 – רובין מרצ'ל לובל